Bresser Messier AR-127L/1200/EXOS2

Bresser - Messier AR-127L/1200mm EXOS-2 Messier AR-127L je hvězdářský dalekohled s čočkovým achromatickým objektivem o průměru 127mm, ohniskovou vzdáleností 1200mm a světelností...
19 290 Kč
Doprava 99 Kč,Více než měsíc
Doporučená nabídka mikroshop.cz
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Více než měsíc • 1 varianta99 Kč100 % • 977 recenzíDalší informace

Popis produktu

Bresser - Messier AR-127L/1200mm EXOS-2 Messier AR-127L je hvězdářský dalekohled s čočkovým achromatickým objektivem o průměru 127mm, ohniskovou vzdáleností 1200mm a světelností...

Parametry produktu

Výrobce
Použití dalekohledu
hvězdářské
Průměr objektivu
127 mm

Parametry produktu

Výrobce
Použití dalekohledu
hvězdářské
Průměr objektivu
127 mm

Popis produktu

Bresser - Messier AR-127L/1200mm EXOS-2

Messier AR-127L je hvězdářský dalekohled s čočkovým achromatickým objektivem o průměru 127mm, ohniskovou vzdáleností 1200mm a světelností f/9.5. Velký průměr a delší ohnisková vzdálenost objektivu poskytuje bodově ostrý obraz hvězd a objektů s velkým rozlišením a vynikajícím kontrastem. Dalekohled je upevněný na stabilní rovníkové montáži EXOS2, která je užitečná při udržování objektů v zorném poli dalekohledu. Montáž má jemné posuvy v hodinové a deklinační ose. K oběma osám lze připojit motorové pohony s ovladačem. Motory je možné pořídit jako volitelné příslušenství. Polární osa montáže je vybavená polárním hledáčkem s osvětlenou osnovou na níž jsou vyznačené hvězdy okolí severního a jižního nebeského pólu. Intenzitu osvětlení osnovy lze plynule měnit. Polární hledáček slouží k rychlejšímu nastavení správné orientace montáže.

Set dalekohledu obsahuje širokoúhlý okulár WA-25mm se zorným polem 70° a průměrem 2", který dává zvětšení 48x, 2" diagonální zrcadlo s vysokou odrazivostí, optický hledáček 8x50mm s osvětlenou záměrnou osnovou a měnitelnou intenzitou osvitu.

Ostření je zajištěno pomocí celokovového hřebenového výtahu s obvodovou plošnou aretací, nastavitelnou tuhostí chodu a milimetrovou stupnicí. Koncovka okulárového výtahu je opatřena T- závitem pro přímé našroubování T-2 kroužku. Pro fotografování v primárním ohnisku dalekohledu stačí tedy pořídit pouze T-2 kroužek k příslušnému foto přístroji.

K dalekohledu je možné použít okuláry o průměru 50.8mm (2") i 31.7mm (1.25"). Upevnění okulárů je řešeno plošnou obvodovou aretací, takže nedochází k poškozování tubusu okulárů aretačním šroubem.

EXOS2 je pevná, přesná a stabilní rovníková montáž určená pro vizuální pozorování a astrofotografii. V obou osách montáže jsou ocelová kuličková ložiska, která zaručují plynulé otáčení. Montáž je vybavena polárním hledáčkem, který napomáhá přesnějšímu nastavení před pozorováním. Hledáček má plynule regulovatelný osvit osnovy znázorňující polohu hvězd v okolí obou pólů. Montáž ve spojení s ocelovým trubkovým stativem zajistí velmi dobrou stabilitu pro dalekohledy s hmotností do 13kg. Montáž lze vybavit motorovým pohonem obou os - EXOS Duo (volitelné příslušenství). Tubus je k montáži uchycený pevnými kovovými třmeny s ocelovými styčnými plochami ribinového vedení. Vypolstrované ocelové obruče v nichž je usazený tubus jsou v horní části spojeny madlem pro snadný transport. Madlo je osazeno šroubem pro upevnění fotoaparátu. Stativ je ocelový trubkový s pochromovaným povrchem a nastavitelnou výškou.

K dalekohledu je dodávaný PC Software Stellarium a otočná mapa hvězdné oblohy.

Pro první pohledy na noční oblohu je možné použít binokulární dalekohled (např. 10x50...). Uvidíte velké množství hvězd, můžete vytušit slabé obláčky několika mlhovin, galaxií a hvězdokup. Pro sledování Měsíce, planet, méně jasných hvězdokup, galaxií, mlhovin, dvojhvězd má však binokulární dalekohled příliš malé zvětšení. Proto je vhodný speciální dalekohled s větším zvětšením a zároveň dobrou světelností. Messier R-127 je dalekohled s velmi dobrou kvalitou optiky. Díky pevné a stabilní rovníkové montáži lze pohodlně pozorovat a udržovat objekty v zorném poli i při největších zvětšeních. Dalekohled je vhodný pro laiky i zkušenější pozorovatele, kteří rádi pozorují Měsíc, planety, hvězdokupy, mlhoviny, galaxie a další objekty hvězdné oblohy.

Parametry:

 • Typ dalekohledu:    hvězdářský
 • Typ objektivu:    čočkový
 • Průměr objektivu (mm):    127
 • Ohnisková vzdálenost (mm):    1200
 • Světelnost:    f/9.5
 • Max. využitelné zvětšení:    254
 • Hledáček:    optický 8x50 s osvitem
 • Polární hledáček:    ano
 • Okuláry v setu:    WA 25mm (70°, průměr 50.8mm)
 • Ostření:    hřebenové
 • Montáž:     rovníková EXOS2
 • Motorový pohon:    EXOS Duo - volitelný
 • Barva:    bílá
 • Hmotnost:    23kg

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.