Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Dalekohledy

Základní typy dalekohledů

Binokulární hvězdářské dalekohledy

Výkon a světelnost to je základní  vlastnost hvě zdářských dalekohledů. Sbližují výkon dalekohledu s pohodlím poskytovaným jen binokulárními dalekohledy (triedry). Tyto binokulární dalekohledy jsou vynikající pro astronomické pozorování, střežení a studium přírody tam, kde potřebujeme pozorovat podrobnosti na velkou vzdálenost i při špatných světelných podmínkách.

Kompaktní (kapesní) binokulární dalekohledy

Kapesní dale kohledy jsou dostatečně malé, aby se vešly do kapsy nebo taštičky; jsou dostatečně výkonné, aby Vás přenesly do středu děje. Zdokonalené konstrukce a výrobní metody umožňují zasadit vysoké zvětšení do pohodlně malých rozměrů.

Lovecké a turistické dalekohledy

Dalekohledy vhodné pro pozorování p řírody, sportů a všeho, kde je potřeba větší přiblížení a dokonalé přesnost.

Přibližovací (Zoom) dalekohledy

Pozorování v dálce, pozorování nablízko. Získejte to nejlepší z obou těchto světů. Najděte v dálce objekt, a pak přestavením páčky dalekohled přiblížíte pro jeho podrobnou prohlídku. Proměnlivé zvětšení Vám umožní přelétnout zdaleka do blízkého okolí.

Binokulární dalekohledy se střechovými hranoly (Roof)

Snížená hmotnost, kompaktní rozměry. Nejnovější praktická konstrukce. Odstraňuje velkou hmotnost standardního triedru s minimální ztrátou jasnosti a světelnosti. Tvar H těchto dalekohledů se snadno drží a snadno je udržíme v klidu. Při každé příležitosti jsou funkční a stylové.

Námořní binokulární dalekohledy

Vodotěsné s ml hovzdornou ochranou. Tyto triedry poskytují jasný obraz i při špatných povětrnostních podmínkách, včetně mlhy, deště, ledu a slané vody. Standardní vybavení pro zdatné námořníky, dychtivé lovce a aktivní sportovce. Jsou hermeticky utěsněny a propláchnuty dusíkem pro spolehlivou mlhovzdornost.

 

Autor: Elty, spol. s.r.o.
http://www.elty.cz/

Porovnat dalekohledy