Pentax SP 20x60 WP

Jasný, ostrý obraz. Konstrukce pro vysoce kontrastní obraz i za velmi náročných světelných podmínek. Velké čočky v této řadě mají vynikající propustnost světla. Čisté, vysoce...
9 690 Kč

z hlediska kvality obrazu podle mě podprůměr,což
    nemusí tolik vadit v noci,třebaže obecné mínění je
    opačné.Vycházím ze skušenosti s triedrem Bresser
    Astrozpezial 20x80,který byl na denní pozorování
    bídný,ale na noční oblohu "fajn".
    Uvozovky volím proto,protože byl tak rozkolimo-
    Pentaxu 20x60,ovšem přišlo mi,že výstupní pupila
    s hodnotou 3 dává už moc tmavý obraz,prostě
    jsem toho na té obloze už moc neviděl.V kombi-
    naci s úzkým zorným polem 2,2*mě napadalo,
    zdali mám při jeho hmotnosti takové dívání zapo-třebí.Ovšem to nejdůležitější je,že mi vůbec ne-
    sednul na moje oči po stránce ergonomie,což asi

1400 g
Relativní světelnost
Voděodolný
Plněn dusíkem

Velké čočky v této řadě mají vynikající propustnost světla. Čisté, vysoce kontrastní obrazy i za šera nebo jiných nepříznivých světelných podmínek tvoří z těchto modelů vhodné nástroje k astronomickým pozorováním. Rozsah zvětšení od 8x do 20x dovoluje vybrat si nejvhodnější model pro vaše potřeby. Vynikající vodotěsná konstrukce naplněná  dusíkem* zajišťuje odolnost drsným povětrnostním podmínkám. *JIS Class 6 ochrana proti vodě (lze ponořit do hloubky 1m); nelze používat pod vodou.

Specifikace:

Odolná a lehká konstrukce z hliníku, ochranná vrstva zajišťuje jasný pohled i v nevlídném počasí.

Kompletní aplikace vícenásobné vrstvy na všech čočkách přenášejícím světlo a povrchu hranolu snižuje přezáření a tvoření duchů pro jasný a čistý obraz v celém zorném poli.

Voděodolná konstrukce JIS Class 6 odolá podmínkám extrémního počasí

Vrcholné dalekohledy PENIAX s porro hranoly. s vysokým výkonem.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaZdarma97 % • 9 451xShop roku '22 - FinalistaDalší informace

z hlediska kvality obrazu podle mě podprůměr,což
    nemusí tolik vadit v noci,třebaže obecné mínění je
    opačné.Vycházím ze skušenosti s triedrem Bresser
    Astrozpezial 20x80,který byl na denní pozorování
    bídný,ale na noční oblohu "fajn".
    Uvozovky volím proto,protože byl tak rozkolimo-
    vaný,že jsem pozorování s ním vydržel vždy pouze