Nikon WX 10x50

Tyto špičkové dalekohledy vytvořené pro náročné pozorovatele hvězdné oblohy jsou vybaveny optickým systémem srovnačem pole, který koriguje zklenutí pole a zaručuje křišťálově...
224 694 Kč
Doprava 99 Kč,Info v obchodu
Doporučená nabídka mikroshop.cz

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (2)

Info v obchodu99 Kč100 % • 977 recenzíDalší informace
Info v obchodu99 Kč96 % • 168 recenzíDalší informace

Popis produktu

Tyto špičkové dalekohledy vytvořené pro náročné pozorovatele hvězdné oblohy jsou vybaveny optickým systémem srovnačem pole, který koriguje zklenutí pole a zaručuje křišťálově...

Parametry produktu

Výrobce
Zvětšení
10 x
Průměr objektivu
42 mm

Parametry produktu

Výrobce
Zvětšení
10 x
Průměr objektivu
42 mm

Popis produktu

Tyto špičkové dalekohledy vytvořené pro náročné pozorovatele hvězdné oblohy jsou vybaveny optickým systémem srovnačem pole, který koriguje zklenutí pole a zaručuje křišťálově čistý obraz od středu až do krajů.

Úplný odraz a vysoká hodnota propustnosti světla hranolů typu Abbe-Koenig zaručují výjimečnou úroveň jasu obrazu, která je potřebná pro doplnění výjimečného optického výsledku v oblasti širokoúhlého zorného pole.

Dalekohledy WX 10×50 IF nabízejí zdánlivý zorný úhel 76,4° a předsunutí výstupní pupily okulárů 15,3 mm.

Parametry a popis

Každý tubus obsahuje tři optické členy ze skel ED (optické členy s extrémně nízkým rozptylem světla) pro kontrastní obraz s vysokým rozlišením a korekci barevné vady, takže budete moci pozorovat jemné barevné rozdíly mezi hvězdami až do krajů zorného pole.

Všechny čočky a hranoly jsou opatřeny vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro stejnoměrně vysokou propustnost v celém rozsahu viditelného světla a získání přirozenějšího a brilantnějšího obrazu.

Aby bylo možné zaručit každému – včetně nositelů brýlí – vynikající pozorovací zážitek, překonali konstruktéři dalekohledů Nikon WX extrémní konstrukční nároky a dosáhli velkého předsunutí výstupní pupily okulárů v kombinaci s extrémně širokoúhlým zorným polem.

Hořčíková slitina zaručuje vysokou odolnost a nízkou hmotnost těla, zatímco otočné a posuvné gumové očnice zvyšují pozorovací komfort – bez ohledu na délku vašeho pozorování.

Klíčové vlastnosti:

Použitím okulárů s vynikající optickou výkonností se dosahuje extrémně širokoúhlého zorného pole.

Minimalizací astigmatismu a komy je dosaženo ostrého a brilantního obrazu při zachování stejné ostrosti obrazu od středu až do krajů zorného pole.

Pokud nevnímáte okraje zorného pole, zažíváte pocit, jako kdybyste sami kráčeli v prostoru mezi hvězdami.

Optický systém rovnače pole koriguje zklenutí pole od středu až do krajů zorného pole.

Za současného získání extrémně širokoúhlého zorného pole zaručuje ostrý a brilantní obraz v celém zorném poli a umožňuje ponořit se do širokého pohledu na shluky hvězd nebo galaxie při současném zobrazení jednotlivých hvězd jako ostrých bodů.

Využití tří optických členů ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) v každém tubusu koriguje až do úplných okrajů zorného pole barevnou vadu způsobující barevné obrysy a produkuje kontrastní obraz s vysokým rozlišením.

Všechny čočky a hranoly jsou opatřeny vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro stejnoměrně vysokou propustnost v celém rozsahu viditelného světla a získání přirozenějšího a brilantnějšího obrazu.

Dalekohledy reprodukují jemné barvy hvězd na noční obloze s maximální věrností.

Hranoly typu Abbe-Koenig dosahují úplného odrazu na všech plochách a poskytují vysokou propustnost světla pro jasnější zorné pole.

Využití vrstev pro fázovou korekci na „střechách“ hranolů typu Abbe-Koenig – které korigují fázový posun světla při jeho odrazu uvnitř hranolů – zajišťuje vysoké rozlišení a vysoký kontrast obrazu.

Optická konstrukce dosahuje současně extrémně širokoúhlého zorného pole a velkého předsunutí výstupní pupily.

Výjimečně širokoúhlé zorné pole lze komfortně využívat až do krajů i při použití brýlí.

Všechny čočky a hranoly jsou vyrobeny z optických skel bez příměsí olova a arzénu.

Otočné a posuvné gumové očnice s šesti polohami opatřenými záskoky zaručují snadné umístění oka do optimální pozice výstupní pupily.

Kroužek pro nastavení dioptrické korekce se značkou umožňuje snazší nastavení.

Vodotěsná konstrukce zaručuje, že nedojde k poškození dalekohledu při jeho potopení do vody o maximální hloubce 5 m po dobu 10 minut. (Podle testovacích podmínek společnosti Nikon).

Dalekohledy nejsou určeny k použití pod vodou.

Vzduchotěsná konstrukce s tělem plněným dusíkem zamezuje zamlžování optiky a výskytu plísní, zejména při výrazných změnách teplot.

Hořčíková slitina použitá pro tvorbu odolného a současně lehkého těla umožňuje pozorování z ruky.

Objektivy umožňují nasazení filtrů se závitem o průměru 55 mm (P = 0,75).

Dalekohledy se dodávají včetně speciálního stativového adaptéru (TRA-4), který umožňuje jejich upevnění na stativ.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.