Recenze Nikon 8x25 DCF SportStar EX

Celkově hodnotím dalekohled jako velmi povedený a kvalitní turistický, sportovní nebo zoologický doplněk, který můžete vzít s sebou kamkoliv a vzhledem k velikosti a hmotnosti při přenášení nikde nevadí a prakticky o něm nevíte. Vzhledem k širokému zornému poli bych se nebál ani občasného využití ja... Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze Nikon 8x25 DCF SportStar EX

Ověřený zákazník 1nakup.cz

Přidáno: 14. srpna 2017

Zakoupeno v 1nakup.cz

Zatím jsem jej pořádně nevyzkoušel

Ověřený zákazník FOTOLAB.cz

Lukas

Přidáno: 15. července 2017

Zakoupeno v FOTOLAB.cz

• Malý kompaktní, lehký
  • Malé přiblížení, bohužel na úkor rozměru dalekohledu, ale stím jsem počítal, jinak vpoho :-)

Ověřený zákazník FOTOLAB.cz

Pavel

Přidáno: 21. ledna 2017

Zakoupeno v FOTOLAB.cz

• Malý, lehký a skladný dalekohled.
  • Malé zvětšení

Jeho priblížení není dostatečné, ale na tu cenu
nabízí dobrý poměr cena/ výkon. Ideální na výlety kdy se nechcete
tahat s velkým dalekohledem

Ověřený zákazník Sunnyshop

Přidáno: 4. září 2016

Zakoupeno v Sunnyshop

• Vejde se do náprsní kapsi. Velmi ostrý obraz.

Mám ho vždy sebou, kvuli své velikosti a váze. Pro turistiku a festivali ideální. Dokonalý a jasný obraz.

Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 30. dubna 2016

(Upraveno 30. dubna 2016)

Zakoupeno v Alza.cz

byl to dárek, ale zatím prý spokojenost

Ověřený zákazník alemat.cz

Přidáno: 15. prosince 2015

Zakoupeno v alemat.cz

• malý, lehký, funkční a dostačující
  • hodila by se určitě šňůrka na krk

Ověřený zákazník alemat.cz

Přidáno: 11. prosince 2015

Zakoupeno v alemat.cz

na základě recenzí s internetu

Ověřený zákazník amio.cz

Vítězslav

Přidáno: 13. července 2015

Zakoupeno v amio.cz

• přijatelná cena
  • kvalitní zpracování
  • ostré zobrazení v celém zorném poli
  • robustní, masívní výrobek - něco vydrží
  • vodotěsnost
  • plnění dusíkem
  • malé rozměry /v pohodě do malé dámské kabelky/, nebo
  • větší kapsy v bundě
  • hmotnost pouze 270 gramů
  • 2 krytky okulárů nelze nijak uchytit

Sportstar 8x25 je svou povahou /velikost, hmotnost/ určen k bezproblémovému nošení na výletech aj. Při delším pozorování neunavuje oko a neprojevuje se třes při prohlížení nepříliš vzdálených objektů. Doporučuji, je to dobrá koupě.

Ověřený zákazník Bigfun.cz

• kompaktní, lehký
  • zaostřitelný z cca 1 metru
  • dobrý obraz

Přidáno: 10. června 2014

(Upraveno 10. června 2014)

Zakoupeno v Afoto

• malý, lehký, na turistiku dostačující
  • krytky nejsou napevno přidělané k dalekohledu,takže neustále řešíme kam s nimi, pak kde jsou...

pro toho, kdo nečeká bůhví jakou podívanou je skvělý

Přidáno: 3. března 2014

Zakoupeno v Afoto

• Vynikající malý dalekohled, čekal jsem kvalitu, ale je ještě lepší než jsem doufal.
  • Samostatné krytky okulárů a trochu nepraktické balení řemínku.

Celkově ale vynikající optické vlastnosti i celková užitná hodnota.

Ověřený zákazník Outlet-DMT.cz

ToM

Přidáno: 21. listopadu 2012

Zakoupeno v Outlet-DMT.cz

• lehký, kompaktní, vodotěsný, plněný dusíkem, velmi šikovné pouzdro, značkový

Začal jsem u vybírat u neznačkových za 300,- Po přečtení recenzí, konzultacích jsem si udělal radost tímto. Volil jsem 8x25, protože nabízí větší zorný úhem 8 stupňů a je velmi skladný. Nejlepší dalekohled je ten, který používáte. A tento můžete mít stále po ruce. Bohužel nemůžu srovnat s jiným, ale právě na recenzích jsem se dočetl, že Nikon má lepší světelnost.

Ověřený zákazník Alza.cz

David Šmíd

Přidáno: 1. listopadu 2012

Zakoupeno v Alza.cz

• Malá hmotnost
  • Po složení velmi skladný
  • Kvalitní zpracování
  • Vodotěsnost a plnění dusíkem proti zamlžení zevnitř
  • Pohodlné okuláry
  • Široké zorné pole
  • Kvalitní jasný, kontrastní a ostrý obraz prakticky v celém zorném poli
  • Minimální barevná vada
  • Nejbližší zaostření dokonce už kolem 1m!
  • Oční reliéf (vzdálenost výstupní pupily) by mohl být trošičku větší, stejně tak mohly být o něco vyšší šroubovací očnice. Je to zřejmě kvůli širokému zornému úhlu, pohled do okulárů je ale i tak stále velmi pohodlný.
  • Krytky okulárů jsou samostatné - je snadnější je při manipulaci ztratit. Více by se mi líbilo řešení, kdy jsou krytky navzájem spojené například gumovým proužkem.

Celkově hodnotím dalekohled jako velmi povedený a kvalitní turistický, sportovní nebo zoologický doplněk, který můžete vzít s sebou kamkoliv a vzhledem k velikosti a hmotnosti při přenášení nikde nevadí a prakticky o něm nevíte. Vzhledem k širokému zornému poli bych se nebál ani občasného využití jako divadelního kukátka.

Je smutné, když se dalekohled při pozorování uvnitř zamlží, byť jen v okrajích zorného pole. Proto při častém používání v různých klimatických podmínkách, střídání teplot nebo i srážek, považuji utěsněné a dusíkem plněné provedení za základ. Čočky se tak mohou zamlžit maximálně z vnější strany. Stačí nechat je oschnout nebo v případě nutnosti lehce otřít hadříkem na optiku.

Pro někoho může být nevýhodou trochu vyšší cena, ale vzhledem k provedení ji považuji za adekvátní. Měl jsem možnost se podívat více dalekohledy různých výrobců v podobných cenových kategoriích (Eschenbach, Vanguard, Celestron, Fomei), ale nakonec jsem zvolil tento. Kromě velikosti a hmotnosti (prakticky nemá konkurenci) to bylo právě kvůli pohodlí při pozorování. Ani při dlouhém pohledu do okulárů se oči tolik neunavují. Navíc technické parametry jsou velmi slušné a některé dokonce předčí data, uváděná ve většině dostupných prospektů (nejkratší zaostření v reálu už cca od 1m, vodotěsnost - max. 2m po dobu 5min).
Při zaostření na nejbližší vzdálenost výrazně napomáhá i to, že se široká zorná pole výrazně překrývají.

Dalekohled doporučuji zejména v tomto provedení 8x25, kdy se ještě tak rušivě neprojevuje třes rukou jako třeba u 10x25. Kromě toho je soustava při 8x25 o něco světelnější a tudíž o trochu použitelnější v horších světelných podmínkách - například v šeru.

Olympus 10X50 DPS I

Olympus 10X50 DPS I