Leica trinovid 10x42

Návrat klasiky Binokulár 10x42 HD je následníkom dobre známeho a osvedčeného modelu LEICA TRINOVID. Model LEICA TRINOVID HD je pevným a ľahkým spoločníkom pri pozorovaní a je...
30 990 Kč

10 x
Průměr objektivu
42 mm

• , zakoupeno v Zbraně a náboje Pardubice

• Velmi kvalitní optika i mechanika dalekohledu, dva různé závěsy - běžný na krk s měkčením a druhý neoprenový se širokými popruhy na ramena a záda sloužící i jako uzavřené pouzdro - prostě super
    • Vyšší cena

Protože mi již přestal pro mé potřeby vyhovovat levný (a velký) dalekohled z Lidlu 10x50, poohlížel jsem se po kvalitnějším produktu s životností pro outdoor. Nakonec jsem se trochu vydal z úspor a pořídil si binokulár od jedné z nejlepších značek užitné optiky - Leica. I když je předmětný dalekohled kompaktní, oku i rukám technika lahodící, při prvních použitích na kratší vzdálenosti jsem zapochyboval, zda jsem se neunáhlil. Při pozdějším pohledu přes celou severočeskou pánev jsem poznal, že tato "skla" jsou dokonalá - i lokality desítky kilometrů vzdálené byly vidět ostře a jako na dlani. Nyní jsem rád, že jsem neskrblil , byla to skvělá volba, - doporučuji...

• , zakoupeno v e-myslivost.cz

Výborná optika. Kvalita zpracování. Značka dostála své pověsti.

Zvětšení
10 x
Průměr objektivu
42 mm

Návrat klasiky

Binokulár 10x42 HD je následníkom dobre známeho a osvedčeného modelu LEICA TRINOVID. Model LEICA TRINOVID HD je pevným a ľahkým spoločníkom pri pozorovaní a je určený aj novým cieľovým skupinám, ako sú horolezci, nadšenci outdooru a dovolenkári. Bol vyrobený s jedným jasným cieľom: poskytnúť najlepší pomer kvality a ceny so 100 % DNA značky Leica.

Overená optika LEICA HD poskytuje vynikajúcu vyváženosť medzi najlepšou priepustnosťou svetla, jasnými a ostrými prirodzene zobrazenými farbami, vynikajúci kontrast, ostrosť a hĺbku zobrazenia.

Čistý a nadčasový dizajn

Najmodernejší a jednoduchý koncept, krátke telo pre výbornú vyváženosť. Jednoduchá manipulácia a rýchla príprava na použitie.

Pevná, ľahká gumená výstuž

Gumená výstuž umožňuje nielen dobré uchopenie, ale aj dlhodobé používanie v náročných podmienkach. Mimoriadne ľahké telo a výstuž zaručujú nízku hmotnosť a robia z tohto binokulára spoľahlivého a diskrétneho spoločníka.

NOVÝ mechanizmus zaostrovania

Spoľahlivý, dlhotrvajúci výkon bez ďalších nákladov, komplexný krúžok dioptrickej kompenzácie.

NOVÁ dioptrická kompenzácia

Funkčné ovládanie okulára s overeným tvarom na pravej strane binokulára

NOVÝ materiál výstuže a povrchovej úpravy

Telo bez obsahu plastov, pevné, odolné voči nárazom a praktické, s nižšou hmotnosťou.

Vyrobené v Portugalsku - produkt vyrobenýkompletne firmou Leica

Séria TRINOVID nesie DNA športovej optiky značky Leica, ktorú potvrdzujú takmer 50-ročné skúsenosti s výrobou a montážou.

Stvorený do náročných situácií

Pevná gumená výstuž poskytuje výborné uchopenie a  dobrú odolnosť aj pri náročnom používaní. Optika odpudzuje nečistoty a zabezpečuje usádzaniu hmly, dažďových kvapiek a prachu a zaručuje jasné pozorovanie aj v najná-ročnejších podmienkach.

Vynikajúce uchopenie a kompaktnosť

Overený nadčasový dizajn, najmodernejší jednoduchý koncept, protišmyková úprava  na výstuži zabezpečuje vynikajúce uchopenie. Blízko umiestnené záchytné body poskytuje možnosť uvoľnenia prstov. Mimoriadne kompaktné a ľahké telo vám umožní nenáročné pozorovanie.

Ideálna minimálna vzdialenosť zaostrenia pre každé použitie

Bez ohľadu na to, či sa chystáte na pozorovanie vysokej zveri v hustom lese, hmyzu pri rybníku alebo pozorovanie vtáctva na rozsiahlych územiach, pohodlná minimálna vzdialenosť zaostrenia a veľké zorné pole vám pomôžu sledovať zvieratá v blízkosti a na otvorenom priestranstve.

Overená optika Leica HD

Vynikajúci kontrast, ostrosť, rozlíšenie a hĺbka zobrazenia modelu TRINOVID HD poskytujú úžasné príležitosti na pozorovanie aj v nepriaznivých svetelných podmienkach pri úsvite alebo súmraku.

Inovatívny všestranný popruh

Tento popruh je možné použiť nie len na prenos binokulára na krku alebo hrudníku ale aj ako ochranné puzdro. Stane sa tak vašim inovatívnym, jedinečným, nenápadným a stálym spoločníkom.

Výhody:

• kompaktný, ľahký, pevný
  • veľké zorné pole
  • dobré minimálne zaostrenie
  • ideálny optický výkon

TECHNICKÉ PARAMETRE

• Stmievací faktor: 20.5
  • Priepustnosť svetla: 90%
  • Zorné pole na 1 000 m: 113 m
  • Zaostrovací rozsah: 1.6 m
  • Dioptrická kompenzácia: +/- 4 dpt.
  • Nastaviteľná vzdialenosť pupily: 58 - 76 mm
  • Vhodné pre nositeľov okuliarov: áno
  • Zaostrovanie: vnútorné zaostrovacie pomocou zaostrovacieho kolieska
  • Vodeodolnosť: 4 m
  • Telo: magnéziové, plnené dusíkom
  • Rozmery: 140 x 117 x 65 mm
  • Váha: cca 730 g
  • Obsah balenia: krytky okulára, krytky objektívu, popruh, púzdro z cordury

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaDárekProdloužená zárukaZdarma96 % • 1 491 recenzíDalší informace

• , zakoupeno v Zbraně a náboje Pardubice

• Vyšší cena

• , zakoupeno v e-myslivost.cz

Výborná optika. Kvalita zpracování. Značka dostála své pověsti.